info@hazelstreet4.com  |  +048 500 412 313

PL  |  PLN

Zarejestruj się lub Zaloguj

Bruno Gecchelin – oślepiony przez światło.

Bruno Gecchelin urodzony w Mediolanie w 1939 roku, ukończył studia architektoniczne na Politechnice Mediolańskiej.

Od 1962 roku projektuje meble, przedmioty dekoracyjne i sprzęt oświetleniowy. Jego najważniejsze doświadczenia zawodowe obejmują projektowanie sprzętu biurowego i elektronicznego dla firmy Olivetti, początkowo razem z Ettorem Sottsassem, a później samodzielnie, akcesoriów do samochodu Panda dla Fiata oraz urządzeń klimatyzacyjnych dla Riello. Współpracował również z takimi firmami jak Fratelli Guzzini, Frau, Arteluce, Indesit, Busnelli, Shipper, Antonangeli, Ycami, Venini i Magneti Marelli.

Kariera i nagrody

Jego prace zdobyły wiele nagród, z których najbardziej prestiżowe to „Lampada D’Oro” w 1980 roku, BIO/Lubiana w 1982 i 1988 roku oraz Compasso D’Oro w 1989 i 1991 roku. Współpracuje z firmą Oluce od 1968 roku, a w 1985 roku jego współpraca została wyróżniona rekomendacją do nagrody Compasso d’Oro za lampkę stołową Personal.

Wśród jego najbardziej znanych projektów wyróżnia się lampka “Personal”, która zdobyła uznanie za innowacyjny design i funkcjonalność. Gecchelin stworzył również przełomowe projekty dla Olivetti, takie jak seria maszyn biurowych, które stały się ikonami włoskiego wzornictwa przemysłowego. Jego prace dla Fiata i Riello są również uważane za znaczące wkłady w rozwój tych marek, łącząc nowoczesny styl z praktycznymi rozwiązaniami technicznymi.

Najbardziej znane projekty Bruno Geccheliniego to:

MALIA

Lampa stołowa Malia, zaprojektowana przez Bruno Gecchelina i produkowana przez Tronconi. Design Malii, który z pewnych kątów przypomina nieco ptaka lub samolot, nadaje lampie wyjątkowo dynamiczny charakter.

MEZZALUNA

Kultowa włoska lampa podłogowa “Mezzaluna, półksiężyc” z lat 70-tych w czarnej emalii i chromie z podstawą z czarnego marmuru Carrara autorstwa Bruno Gecchelin dla Skipper. Głowica lampy odchyla się w górę i w dół, a górny drążek wysuwa się, aby zwiększyć wysokość lampy. Lampa posiada przełącznik nożny. Oryginalne oznaczenia. Możliwość ściemniania za pomocą przesuwanego przełącznika.

PERLA

Piękna duża lampa stołowa, model “Perla”, zaprojektowana przez Bruno Gecchelin i wyprodukowana przez Oluce we Włoszech około 1980 roku.

Wykonana z wysokiej jakości białego szkła z czarną metalową strukturą i detalami oraz piękną okrągłą stopą z czarnego marmuru. Wszystko to razem łączy się w elegancki styl, który sprawia, że ten element naprawdę wyróżnia się w wystroju! Po zapaleniu lampy emitują piękne, ciepłe światło, które jest lekko rozproszone przez szkło i dodaje zarówno jasności, jak i ciepła do wystroju. Wspaniałe znalezisko z połowy wieku w bardzo rozpoznawalnym włoskim stylu!

Dodaj komentarz

CHĘTNIE POMOŻEMY CI UCZYNIĆ TWÓJ DOM PIĘKNIEJSZYM, BARDZIEJ PRZYJAZNYM DO ŻYCIA DZIĘKI DOSKONAŁEMU DESIGNOWI I NAJLEPSZEJ JAKOŚCI MEBLI.

Newsletter

[contact-form-7 id="262" title="Subsbrice Form"]

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail od HS4 z informacjami o produktach, promocjach, reklamach. Mogę zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, korzystając z opcji rezygnacji z subskrypcji na końcu wszystkich wiadomości e-mail. Skontaktuj się z HS4 tutaj. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.

© 2020 HS4. All Rights Reserved.

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Kontynuuj zakupy